Broşür Nedir?

Broşür Nedir?

Broşür Nedir?
    Firmanız, ürünleriniz ve hizmetlerinizin tanıtımı için en yaygın kullanılan araçlardır. Hedef kitlenizin; firmanızın ürünlerinden veya hizmetlerinden haberdar olup sizi tercih etmesine sebep olacak, müşterilerinize işinizi tanıtmanızı kolaylaştıracak yaygın kullanılan bir matbaa ürünüdür. Tanıtmak istediğiniz unsurların tamamını tek bir broşürde toplayabileceğiniz gibi ayrı ayrı da sunabilirsiniz. Broşürlerinizin grafik tasarımı tamamen firmamız tarafından hazırlanabileceği gibi sizden gelen tasarımları da baskıya hazır hale getirebilir veya baskıya hazır broşürlerinize sadece matbaa hizmeti de verebiliriz.


Broşürlerinizde Neler Olmalı?
    Broşürlerinizde; firmanızın ürünleri ve hizmetlerinizin fotoğrafı, detay bilgileri, ürün fiyatları, kampanyalarınız gibi, satışa ve genel tanıtımınıza destek olacak bilgiler yer almalıdır.


Broşürde Kullanılan Kağıt Türleri?
    Genellikle broşürlerde, kuşe kağıt ve 1. kalite hamur kağıtlar kullanılmaktadır. Broşür hazırlarken kullanılan kuşe kağıtlar 90, 115, 135, 170, 200, 250, 300, 350 gr'dır, Az bulunmakla beraber ara gramajlar da kullanılabilir. 1. kalite hamur kağıtlar ise 70, 80, 90 ve 160gr arası tercih edilmektedir.


Broşür Çeşitleri?     
    Broşürler hazırlanırken verilecek olan bilginin çokluğuna göre ve kağıt israfını önlemek için fire vermeyecek şekilde ebatlar tercih edilir. Tabaka ebatları sıklıkla 57cm x 82cm, 64cm x 90cm veya 70cmX100cm şeklinde piyasada mevcuttur. Bu ebatlardan firesiz kesilecek broşürler max. fayda sağlayacaktır. Tek sayfalık A4 (21cmx29,7cm), A5 broşürler yapılabileceği gibi genel ürün tanıtımlarında çok sayfalı (4, 8, 16, 20, 24, 28) broşür de hazırlanabilir.


Broşür Tasarımı?
    Broşürleriniz; firmanızın kurumsal anlayışına paralel olarak grafik departmanımızın hazırladığı görsel tasarımlara göre onayınıza sunulur. Tasarımına onay alamadığımız işleriniz asla baskı aşamasına geçmez.


Broşür Standartları?
    Broşürleriniz hedaf kitlesi, kullanım alanı gibi unsurlar göz önünde tutularak hazırlanmalı ve buna göre kağıt seçimi yapılmalıdır. Ayrıca baskı konusu çok önemlidir; piyasada organize matbaacılık adı altında üretilen ve son derece kalitesiz baskıları kesinlikle tercih edilmemelidir. Bu tür işler firmanızın tanıtımında negatif rol oynayabilir.
Broşür Basımı?


    Firmamız; son teknoloji ve yüksek model makinalar ve sektördeki en iyi ustalarla çalışmaktadır. Broşürlerinizin baskısı satın alabileceğiniz en yüksek kalitede basılır.

Paylaş :

Yeni Yorum yaz

 Yorumunuz başarıyla gönderildi. Teşekkür ederim!   Yenile
Hata: Lütfen tekrar deneyin