Broşür Nedir?

Broşür Nedir?

Broşürler; firmanız, ürünleriniz ve hizmetlerinizin tanıtımı için en yaygın kullanılan araçlardır.
Hedef kitlenizin; firmanız ürünlerinden veya hizmetlerinden haberdar olup sizi tercih etmesine sebep olacak, müşterilerinize işinizi tanıtmanızı kolaylaştıracak yaygın kullanılan bir matbaa ürünüdür.
Tanıtmak istediğiniz unsurların tamamını tek bir broşürde toplayabileceğiniz gibi ayrı ayrı da sunabilirsiniz. Broşürlerinizin grafik tasarımını tamamen firmamız tarafından hazırlanacağı gibi sizden gelen tasarımları da baskıya hazır hale getirebilir veya baskıya hazır broşürlerinize sadece matbaa hizmeti verebiliriz.
Broşürlerinizde Neler Olmalı?
Broşürlerinizde; firmanız ürünleri ve hizmetlerinizin fotoğrafları, detay bilgileri, ürün fiyatları, kampanyalarınız gibi, satışa ve genel tanıtımınıza destek olacak bilgiler yer alabilir.
Broşürde Kullanılan Kağıt Türleri?
Genellikle broşürlerde, kuşe kağıt ve 1. kalite hamur kağıtlar kullanılmaktadır. Broşür hazırlarken kullanılan kuşe kağıtlar 90, 115, 135, 170, 200, 250, 300, 350 gr'dır, Az bulunmakla beraber ara gramajlar da kullanılabilir. 1. kalite hamur kağıtlar ise 70, 80, 90 ve 160 gr arası tercih edilmektedir.
Broşür Çeşitleri?
Broşürler hazırlanırken verilecek olan bilginin çokluğuna göre ve kağıt israfını önlemek için fire vermeyecek şekilde ebatlar tercih edilir. Tabaka ebatları sıklıkla 57cmX82cm, 64cmX90cm veya 70cmX100cm şeklinde piyasada mevcuttur. Bu ebatlardan firesiz kesilecek broşürler max. fayda sağlayacaktır. Tek sayfalık A4 (21cmx29,7cm), A5 broşürler yapılabileceği gibi genel ürün tanıtımlarında çok sayfalı (4, 8, 16, 20, 24, 28) broşür de hazırlanabilir.
Broşür Tasarımı?
Broşürleriniz; firmanızın kurumsal anlayışına paralel olarak grafikdepartmanımızın hazırladığı görsel tasarımlara göre onayınıza sunulur. Tasarımına onay alamadığımız işleriniz asla baskı aşamasına geçmez.
Broşür Standartları?
Broşürleriniz hedaf kitlesi, kullanım alanı gibi unsurlar göz önünde tutularak hazırlanmalı ve buna göre kağıt seçimi yapılmalıdır. Ayrıca baskı konusu çok önemlidir; piyasada organize matbaacılık adı altında üretilen ve son derece kalitesiz baskıları kesinlikle tercih etmemelisiniz. Bu tür işler firmanızıntanıtımında negatif rol oynayabilir.
Broşür Basımı?
Firmamız; son teknoloji ve yüksek model makinalar ve piyasadaki en iyi ustalarla çalışmaktadır. Broşürlerinizin baskısı satın alabileceğiniz en yüksek kalitede basılır.

Paylaş :

Yeni Yorum yaz

 Yorumunuz başarıyla gönderildi. Teşekkür ederim!   Yenile
Hata: Lütfen tekrar deneyin